Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

 

Szkolna Droga Krzyżowa

 

Chrześcijanie w czasie Wielkiego Postu czynią pokutę i uczynki miłosierdzia, a także rozważają mękę, śmierć Jezusa Chrystusa. Szczególnym nabożeństwem tego czasu jest Droga Krzyżowa.

W dniu 24 marca, 50 uczniów i 4 wychowawców naszej szkoły uczestniczyło w Drodze Krzyżowej. W tym roku droga rozważań męki Jezusa Chrystusa wiodła ku górze Grzywackiej (567 m n.p.m.). Zanim dotarliśmy do podnóża tejże góry odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór w Skalniku z cudownym wizerunkiem Matki Bożej koronowanej w 2007 roku

 

Poszczególne rozważania stacji, które prowadził ksiądz katecheta ukazywały problemy i trudności szkolne w powiązaniu z Męką Chrystusa. Po pewnym czasie uczniowie dotarli do wierzchołka góry, na którym ustawiono krzyż milenijny z platformą widokową. Ze szczytu rozciąga się przepiękna panorama Beskidu Niskiego, a u stóp wzniesienia leży malownicza miejscowość Kąty.

Po odprawieniu stacji Męki Pańskiej udaliśmy się w dalszą drogę zielonym szlakiem ku wybitnemu szczytowi Kamienia (714m), a następnie na Przełęcz Hałbowską, gdzie czekał już na nas autokar.

Pragnę podziękować Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za pomoc w realizacji i uczestnictwo w szkolnej Drodze Krzyżowej

 

Wpis do książeczki GOT

 

 
Copyright 2006-2010 Zespół Szkół w Zaczerniu