Samorząd szkolny

Szkolna Droga Krzyżowa

Chrześcijanie w czasie Wielkiego Postu czynią pokutę i uczynki miłosierdzia, a także rozważają mękę, śmierć Jezusa Chrystusa. Szczególnym nabożeństwem tego czasu jest Droga Krzyżowa.

W dniu 24 marca, 50 uczniów i 4 wychowawców naszej szkoły uczestniczyło w Drodze Krzyżowej. W tym roku droga rozważań męki Jezusa Chrystusa wiodła ku górze Grzywackiej (567 m n.p.m.). Zanim dotarliśmy do podnóża tejże góry odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór w Skalniku z cudownym wizerunkiem Matki Bożej koronowanej w 2007 roku

Poszczególne rozważania stacji, które prowadził ksiądz katecheta ukazywały problemy i trudności szkolne w powiązaniu z Męką Chrystusa. Po pewnym czasie uczniowie dotarli do wierzchołka góry, na którym ustawiono krzyż milenijny z platformą widokową. Ze szczytu rozciąga się przepiękna panorama Beskidu Niskiego, a u stóp wzniesienia leży malownicza miejscowość Kąty.

Po odprawieniu stacji Męki Pańskiej udaliśmy się w dalszą drogę zielonym szlakiem ku wybitnemu szczytowi Kamienia (714m), a następnie na Przełęcz Hałbowską, gdzie czekał już na nas autokar.

Pragnę podziękować Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za pomoc w realizacji i uczestnictwo w szkolnej Drodze Krzyżowej