Samorząd szkolny

Szkolna wycieczka do Warszawy 2011

W dniach 8-10 września 2011 roku uczniowie gimnazjum i 6 klasy szkoły podstawowej, wzięli udział w szkolnej wycieczce do Warszawy. Celem tego wyjazdu było przybliżenie historii i zabytków miasta stołecznego Warszawy oraz zwiedzenie dwóch bardzo ciekawych muzeów: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Nauki Kopernik. W ciągu trzech dni pobytu w Warszawie towarzyszył nam, oprowadzając i przybliżając historie miasta, przewodnik pan Waldemar Zimny. Pozostanie on długo w naszej pamięci dzięki swoimi oryginalnym zwrotom. Program wycieczki był bardzo napięty, a zarazem bardzo bogaty, udało nam się wiele zobaczyć, dużo poznać oraz przeżyć.

Dzień 1

Muzeum Wojska Polskiego - Giełda Papierów Wartościowych - dzielnica dyplomatyczno-rządowa - Belweder - Łazienki Królewskie - cmentarz wojskowy na Powązkach - "Złote Tarasy";

Dzień 2

Muzeum Powstania Warszawskiego - Centrum Nauki Kopernik - pałac i park w Wilanowie - Międzynarodowy Port Lotniczy na Okęciu;

Dzień 3

Spacer Traktem Królewskim - Grób Nieznanego Żołnierza - Stare Miasto - Katedra , Rynek, Mury obronne, Syrenka Warszawska.

Wyjazd ten znacznie poszerzył nasze horyzonty, pozwolił nam dotknąć miejsc związanych z historią i kulturą naszego narodu. Na długo pozostanie w naszej pamięci i zaprocentuje na przyszłość.

Szkolna wycieczka do Warszawy z roku 2006