Samorząd szkolny

Szkolna Droga Krzyżowa - Zagórz 2013

8 marca 2013 roku odbyła się Szkolna Droga Krzyżowa. To już kilkuletnia tradycja, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w okresie wielkiego postu w terenowej drodze krzyżowej. W tym roku wybraliśmy się do Zagórza. Tam udaliśmy się do Sanktuarium Matki Nowego Życia. Od kościoła parafialnego do ruin klasztoru Karmelitów Bosych przeszliśmy stacje Drogi Krzyżowej Nowego Życia. Same stacje stanowią wyjątkową galerię Rzeźby Bieszczadzkiej. Każda z nich została wykonana przez innego artystę związanego z Zagórzem lub regionem. Rzeźby wykonane są w różnych technikach z wykorzystaniem drewna, kamienia i metalu. Ostatnia stacja znajduje się na terenie Klasztoru. Założenie warownego klasztoru z kościołem pochodzi z początku XVIII wieku. W 1822 roku obiekt ten strawił pożar. Obecnie znajduje się w stanie trwałej ruiny.

Po przejściu drogi krzyżowej udaliśmy się do Leska na krótki spacer, podczas którego zwiedziliśmy m.in. leski kirkut. Naszą wędrówkę górską rozpoczęliśmy od Kamienia Leskiego, skąd zielonym szlakiem powędrowaliśmy na górę Czulnia. Po kilkudziesięciu minutowej podróży osiągnęliśmy szczyt 576m. Ze szczytu zeszliśmy do miejscowości Zwierzyń, a następnie udaliśmy się do cudownego źródełka w Zwierzyniu. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy w kierunku elektrowni skąd dotarliśmy do zapory w Myczkowcach. W tutejszym ośrodku Caritas odpoczęliśmy po trudach wędrówki przy filiżance gorącej herbaty w kawiarni św. Franciszka oraz zwiedzając Zwierzyniec, Centrum Kultury Ekumenicznej.

Zadowoleni po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do naszych domów. Przeżyte Misterium Męki Pańskiej pozwoli nam jeszcze lepiej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.