Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd Szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

 Klub Europejski

 Język polski

 Język angielski

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

Dubiecko - Pruchnik

Dnia 16 stycznia odbył się pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w roku szkolnym rajd naszego koła PTTK. Na wyjazd zdecydowała się 15 osób, a opiekunami byli pan Marcin Kowalski oraz pani Ewa Pospieszil. Tym razem naszym celem była miejscowość Pruchnik.

Na godzinę 6.30 wyznaczono zbiórkę przed naszą szkołą. Gdy wszyscy dotarli na miejsce, wyruszyliśmy busem w kierunku Dubiecka. Tam rozpoczęła się nasza wędrówka.

W Dubiecku uzupełniliśmy nasze książeczki GOT o nowe pieczątki, a następnie wyruszyliśmy żółtym szlakiem w kierunku Pruchnika.

 

 

Na trasie pogoda nas trochę zaskoczyła, ponieważ byliśmy przygotowani na temperaturę grubo poniżej zera, a było odwrotnie, czyli około 10 C. Dość ciepło jak na zimę. Warunki na szlaku były ogólnie dobre, lecz niekiedy na trasie zalegało błoto oraz utrzymywał się lód, przez co niejeden uczestnik rajdu zaliczył "kontakt z glebą".

Pierwszy duży postój nastąpił we wsi Nienadowa, mniej więcej w połowie drogi do Pruchnika. Po przybiciu pieczątek w pobliskim sklepie, odpoczywaliśmy i "ładowaliśmy nasze akumulatory" by mieć siłę i energię na dalszą wędrówkę.

Do Pruchnika dotarliśmy około godziny 14. w czasie spaceru po tej miejscowości zwiedzaliśmy m. in. Kościół pod wezwaniem Św. Mikołaja oraz chaty z podcieniami i chaty kurne wybudowane wokół rynku

Do Zaczernia wróciliśmy około godziny 16, wszyscy dojechali cali i zdrowi. Ten rajd można zaliczyć do udanych, ale miejmy nadzieję, że następnym razem pogoda nie będzie już dla nas niespodzianką.

Tomasz Chłanda

Galeria

 
 

 

 
Copyright 2006-2008 Zespół Szkół w Zaczerniu