Rajd na Pogórzu Dynowskim 25.11.2006r.

25 listopada odbył się kolejny rajd, który został zorganizowany przez SKKT PTTK Nr3. Tym razem wybraliśmy się na Pogórze Dynowskie. Nasza trasa rozpoczęła się w Babicy skąd czarnym szlakiem przeszliśmy do Połomi. Zwiedziliśmy tam, wzniesiony w 1577 roku kościół parafialny p.w. św. Mikołaja. Następnie ruszyliśmy dalej czarnym szlakiem w kierunku Żarnowej. Po dojściu do tej miejscowości udaliśmy się pod pomnik upamiętniający bohaterską walkę miejscowego oddziału AK z Niemcami w 1944 roku. Ostatnim punktem naszego rajdu był zespół tunelu schronowego w Strzyżowie. Obiekt ten został zaprojektowany i zbudowany przez niemiecką firmę "Organisation Todt" w okresie pomiędzy wiosną 1940r. i latem 1941r. Wchodził w skład kompleksu schronowego w Stępinie-Cieszynie i Strzyżowie - Fűhrershauptguarier - Anlage Sűd".

mapa rajdu

Rajd na Pogórzu Dynowskim