Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd Szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

 Klub Europejski

 Język polski

 Język angielski

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

Szlak Ikon

 

trasa: Blizne - Czerteż - Sanok - Międzybrodzie - Orli Kamień - Sanok

 

Dnia 20.10.2007 roku odbył się drugi w tym roku szkolnym rajd zorganizowany przez nasze szkolne koło PTTK. Tym razem wyruszyliśmy na "Szlak ikon'' koło Sanoka.

Zbiórka uczestników odbyła się przed naszą szkołą o godzinie 6 00 . Na wyjazd zdecydowało się 27 osób, wśród nas byli także nowicjusze rozpoczynający swoją przygodę z górami. Naszymi opiekunami byli: organizator rajdu, czyli pan Marcin Kowalski, pani Zenobia Twardzik oraz pani Ewa Pospieszil.

Po sprawdzeniu obecności, wyruszyliśmy autokarem w stronę Sanoka. Pierwszym punktem rajdu był piękny drewniany kościół p.w. Wszystkich Świętych w Bliznem koło Brzozowa. Powstał on około XV wieku i jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejscowy proboszcz przedstawił nam historię kościoła oraz legendę związaną z pobliskim wzgórzem Michałek. Następną świątynią, którą odwiedziliśmy była cerkiew w Czerteżu, z drugiej połowy XVIII w. Zabytek ten mogliśmy podziwiać tylko z zewnątrz.

Kiedy dojechaliśmy do Sanoka, wybraliśmy się na krótką wycieczkę po mieście. Zwiedziliśmy m.in. kościół i zespół klasztorny Franciszkanów z XVII wieku. Następnie wyruszyliśmy na szlak.

Szlak zaczynał się koło skansenu w Sanoku. Po uzupełnieniu książeczek GOT o pieczątki wyruszyliśmy w kierunku cerkwi w Międzybrodziu.

Z Międzybrodzia wyruszyliśmy na niebieski szlak na górę Krzyż(457 m n.p.m.) oraz Orli Kamień(518 m n.p.m.). Na trasie warunki nie były najlepsze z uwagi na zalegające błoto, a także w niektórych momentach dość strome podejścia.

Z powodu braku czasu nie zrealizowaliśmy wyprawy na Słony (668 m n.p.m.).

Następnie udaliśmy się w kierunku Sanoka, gdzie czekał na nas autokar. Wracając do domu, wstąpiliśmy także do Zajazdu pod Samolotem w Niebylcu, gdzie zjedliśmy wczesną kolacje.

Do Zaczernia dotarliśmy około godz. 17 30 . Wszyscy wrócili cali i zdrowi, a orientacja w terenie pana Marcina i tym razem nas nie zawiodła. Miejmy nadzieje, że następny rajd będzie równie udany jak ten oraz, że następnym razem pogoda już nas nie zaskoczy.

Tomasz Chłanda

Galeria

Blizne - zabytkowy drewniany kościół z XV wieku
Blizne - wnętrze kościoła
Blizne - wnętrze kościoła
Czerteż - cerkiew grekokatolicka z 1742 roku
góry we mgle
w drodze
Międzybrodzie - murowana cerkiew z 1901 roku
Międzybrodzie - murowana cerkiew z 1901 roku
Międzybrodzie - murowana cerkiew z 1901 roku
jesienno-zimowa szata
widok z Międzybrodzia na Pogórze Dynowskie
w drodze
w pobliżu Orlego Kamienia
w drodze
w pobliżu Orlego Kamienia
w pobliżu Orlego Kamienia
chwila wytchnienia w drodze
w pobliżu Orlego Kamienia
widok z góry na San
odpoczywamy
góry w jesienno-zimowej szacie
widok na Sanok
widok na Sanok

 

 
Copyright 2006-2007 Zespół Szkół w Zaczerniu