Aktualno軼i

Samorz康 Szkolny

Szkolne Ko這 Caritas

Historia Szko造

Nakarm g這dne dziecko - wejd na stron www.Pajacyk.pl

Drugi Rajd Bieszczadzki

trasa: Zaczernie - Zag鏎z - Po這nina Wetli雟ka - Smerek - Wetlina

Wetlina - Wo這sate - Tarnica - Szeroki Wierch - Smolnik - R闚nia - Zaczernie

W dniach 3 i 4 pa寮ziernika odby si ju drugi w historii ko豉 PTTK rajd w Bieszczady. Mo積a powiedzie, i by to jubileuszowy wyjazd, poniewa dok豉danie 3 lata wcze郾iej odby si pierwszy rajd bieszczadzki inauguruj帷y dzia豉lno嗆 ko豉. Trzy lata temu naszym celem by豉 Tarnica i Po這nina Cary雟ka, za w tym roku zdobywali鄉y Po這nin Wetli雟k i tak瞠 Tarnic.
   Zbi鏎ka uczestnik闚 odby豉 si tradycyjnie o 6 rano przed nasz szko陰. Na wyjazd zdecydowa這 si 20 os鏏, w tym du膨 cz窷 stanowili nowicjusze rozpoczynaj帷ymi swoj przygod z g鏎ami. Zanim dojechali鄉y do Prze喚czy Wy積iej, czyli miejsca, z kt鏎ego wychodzili鄉y na Po這nin Wetli雟k, po drodze odwiedzili鄉y niezwyk貫 i obro郾i皻e legendami ruiny klasztoru w Zag鏎zu, oraz pomnik gen. Karola 安ierczewskiego w Jab這nkach.
   Na godz.10 dotarli鄉y do Prze喚czy Wy積iej, stamt康 wyruszyli鄉y na Po這nin Wetli雟k (1255 m.n.p.m).Z uwagi, i to by豉 najkr鏒sza droga na po這nin, uczestnicy nie mieli wi瘯szego problemu z doj軼iem do pierwszego przystanku-schroniska "Chatka Puchatka". Mieli鄉y tam okazj zaparzy sobie herbat, a tak瞠 nabra si na wej軼ie na szczyt Wetli雟kiej i Smereka.
   Pogoda by豉 wr璚z idealna do w璠r闚ki, wi璚 bez wi瘯szych problem闚 weszli鄉y na jedn z najwy窺zych kulminacji po這niny - Osadzki (1253m npm), a tak瞠 na Smerek (1222 m.n.p.m).Z jego szczytu rozlega豉 si przepi瘯na panorama Bieszczad w jesiennej szacie. Nast瘼nie zeszli鄉y czerwonym szlakiem do wsi Smerek, gdzie czeka ju nas bus, kt鏎ym dojechali鄉y na miejsce naszego noclegu-schroniska PTTK w Wetlinie.
   Po zakwaterowaniu si w schronisku udali鄉y si na ma貫 zakupy i zapalili鄉y ognisko. Przy 鈍ietle ksi篹yca i blasku ognia umilali鄉y sobie czas wsp鏊nymi rozmowami i 酥iewaniem. Gdy nadesz豉 cisza nocna w schronisku, musieli鄉y uda si do naszych pokoj闚 i wyspa si na kolejny dzie w璠rowania.
   Nast瘼nego dnia pobudka nast徙i豉 o 7 rano. Po porannej toalecie i przygotowaniu sobie ma貫go 郾iadania, opu軼ili鄉y miejsce noclegu i udali鄉y si na msz 鈍i皻 w ko軼iele parafialnym w Wetlinie.
   Po mszy pojechali鄉y si do Wo這satego, sk康 wyruszyli鄉y na najwy窺zy szczyt polskich Bieszczad- Tarnic(1346 m.n.p.m), oraz Halicz(1333 m.n.p.m).Po drodze mieli鄉y okazj zobaczy cerkwisko w Wo這satym. Z powodu zm璚zenia niekt鏎ych uczestnik闚, oraz bardzo porywistego wiatru zdobyli鄉y tylko Tarnic i nie zrealizowali鄉y wyprawy na Halicz. Po zdobyciu szczytu wyruszyli鄉y w drog powrotn przez Szeroki Wierch do Ustrzyk G鏎nych. Po przybyciu na miejsce czeka ju na nas bus i wyruszyli鄉y w drog powrotn do domu. W drodze powrotnej zwiedzili鄉y cerkiew w Smolniku nad Sanem, przez wielu uwa瘸n za najpi瘯niejsz bieszczadzk cerkiewk, a nast瘼nie cerkiew w R闚ni.
   Do Zaczernia wr鏂ili鄉y na godzin 21. S康z帷 po atmosferze panuj帷ej w busie w czasie drogi powrotnej mo積a uzna tan rajd za bardzo udany. Miejmy nadzieje, 瞠 nast瘼ne rajdy b璠 r闚nie udane jak ten.

Tomasz Ch豉nda

Wpis do ksi捫eczki GOT