Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd Szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

 Klub Europejski

 Język polski

 Język angielski

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

IV Rajd Bieszczadzki

 

trasy:

7 październik 2011

Zaczernie - Sanok - Lesko - Baligród - Berdo (890m) - Durna (979m) - Łopiennik (1069m) - Dołżyca - Kalnica

8 październik 2011

Kalnica - Przełęcz Wyżnia - Schronisko "Chatka Puchatka" - Osadzki (1253m) - Przełęcz M. Orłowicza - Krysowa (849m) - Jaworzec - Kalnica

9 październik 2011

Kalnica - Nasiczne - Dwernik Kamień (1004m) - Nasiczne - Chmiel - Dwernik - "Chata Socjologa" - Lutowiska - Zaczernie

 

W dniach 7-9 października odbył się, już czwarty, Rajd Bieszczadzki. Impreza organizowana przez nasze koło wpisała się w kalendarz naszych wyjazdów chyba na stałe. Jest to jedna z najtrudniejszych podjętych wypraw odbywająca się początkiem października. Trzy dni ciągłego marszu w nie zawsze idealnych warunkach pogodowych, o czym w tym roku zdołaliśmy się przekonać (czasem słońce, czasem deszcz, a czasem nawet śnieg).

Wyruszyliśmy z Zaczernia o 6.00 rano w kierunku Sanoka, Leska a potem Cisnej. W Baligrodzie zwiedziliśmy Kirku (cmentarz żydowski) z dość rzadkim na naszym terenie nagrobkiem tumbowym oraz greckokatolicką cerkiew murowaną pw. Zaśnięcia Matki Bożej z roku 1829 i ...czołg T-34. Stąd też wyruszyliśmy w drogę w kierunku Dołżycy. Wędrując szlakiem niebieskim, a potem czarnym przewędrowaliśmy całe pasmo Durnej (979mm) i Łopiennika (1069n) docierając do Dołżycy. Tu czekał na nas już autokar, którym udaliśmy się na kolację do Smereka, a następnie na nocleg do schroniska PTSM w Kalnicy. Tak minął nam dzień pierwszy

W sobotę rano uczestnicy rajdu wyglądając przez okna schroniska wpadają w osłupienie - zima!!. Na zewnątrz biało, leży kilka centymetrów świeżego puchu, który pokrywa wszystko dookoła. Wyjazd na śniadanie, a potem - zmiana planów. Zamiast Rawek postanawiamy wyjść na Połoninę Wetlińską z Przełęczy Wyżniej. W kilkadziesiąt minut wychodzimy do schroniska na Połoninie "Chatka Puchatka". Łyk gorącej herbaty i dalej w drogę. Przechodzimy grzbietem Połoninę do Przełęczy M. Orłowicza skąd ruszamy czarnym szlakiem w kierunku Jaworzca, a następnie doliną Wetliny do naszego schroniska w Kalnicy. W drodze powrotnej do schroniska postaraliśmy się o opał na wieczorne ognisko. Po kolacji rozpaliliśmy ognisko i miło spędziliśmy czas przy gitarze i piosence turystycznej.

W ostatni dzień rajdu z samego rana w schronisku duży ruch - pakujemy się. Przejazd na śniadanie. Rankiem uczestniczymy we Mszy Świętej w Wetlinie. Później przejeżdżamy do miejscowości Nasiczne skąd wyruszamy na Holicę (Dwernik Kamień 1004m). Niestety gęsta mgła uniemożliwia nam zakosztowania pięknych widoków z tego szczytu. Schodzimy do naszego autokaru, podjeżdżamy do miejscowości Chmiel, gdzie zwiedzamy drewnianą cerkiew greckokatolicka pw. św. Mikołaja z 1906 roku. Z miejscowości Dwernik wychodzimy na pasmo Otrytu. Wędrując niebieskim szlakiem wychodzimy na Otryt Wyżny (896) do tzw. "Chaty Socjologa". Zostajemy tam poczęstowani gorącą herbatką. Następnie wędrujemy szlakiem zielonym w kierunku Lutowisk. Tam już czeka na nas pan Marian, nasz kierowca.

Mocno już zmęczeni , ale i szczęśliwi, że dotarliśmy do końca naszej dzisiejszej wędrówki i całego rajdu wracamy do domu. Ciągle głodni wrażeń czekamy z niecierpliwością na kolejne wyjazdy.

 

 

Wpis do książeczki GOT


 
Copyright 2006-2011 Zespół Szkół w Zaczerniu