trasa: Zaczernie - Barwinek - Baranie (754m) - Olchowiec - Zaczernie

18 września miał miejsce pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd SKKT. Z powodu problemów technicznych godzina wyjazd nieco się zmieniła i musieliśmy na poczekaniu zweryfikować nasze plany. Zamiast zaplanowanych Gór Grybowskich udaliśmy się na Pasmo Graniczne w Beskidzie Niskim. Z Barwinka niebieskim szlakiem wyruszyliśmy na Baranie (754m), ciekawy szczyt z wieżą widokową. Po kilku godzinach marszu mogliśmy dłużej odpocząć, a trudy wędrówki zostały wynagrodzone pięknymi widokami z wieży widokowej na szczycie. Podziwiając piękną panoramę regenerowaliśmy nasze siły, zjedliśmy też małe "co nieco" i ruszyliśmy żółtym szlakiem w dół, w kierunku wsi Olchowiec. Na miejscu mieliśmy okazje zwiedzić drewnianą cerkiew z początku XXw. wraz ze starszym wyposażeniem.

Pełni wrażeń, ale i już zmęczeniu udaliśmy się z Olchowca naszym autokarem do Zaczernia. Piękna pogoda i wspaniałe widoki tego dnia na pewno sprawią, iż wyjazd ten jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci.