Aktualno軼i

Samorz康 Szkolny

Szkolne Ko這 Caritas

Historia Szko造

Nakarm g這dne dziecko - wejd na stron www.Pajacyk.pl

Pasmo Bukowicy z Kamieniem

trasa: Zaczernie - Wola Piotrowa - Tokarnia - Kamie - Koma鎍za - Zaczernie

8 maja 2010 odby si ju si鏚my w tym roku szkolnym rajd naszego szkolnego ko豉 PTTK. Tym razem naszym celem by這 Pasmo Bukowicy le膨ce na granicy Beskidu Niskiego i Bieszczad. Poza uczniami z Zaczernia udzia w rajdzie wzi瘭i tak瞠 uczniowie ze szko造 podstawowej w ㄠce oraz liczna grupa z Zespo逝 Szk馧 Muzycznych Nr1 w Rzeszowie.
      Zbi鏎ka uczestnik闚 odby豉 si tradycyjnie o 6 rano pod nasz szko陰, po ma造m op騧nieniu wyruszyli鄉y autokarem w drog. W Rzeszowie do陰czyli do nas uczniowie z ZSM. Miejscem docelowym naszej wyprawy by豉 miejscowo嗆 Wola Piotrowa po這穎na u podn騜a Pasma Bukowicy, przy najwy窺zym jej wzniesieniu Tokarni (778m). Stamt康 te wyruszyli鄉y na szlak, by nim doj嗆 do ko鎍owego przystanku w璠r闚ki-Koma鎍zy.
      Warunki panuj帷e na trasie by造 niezbyt dobre z powodu zalegaj帷ego b這ta, lecz nasze trudy zmagania z b這tem wynagrodzi豉 pi瘯na pogoda i cudowne krajobrazy Beskidu Niskiego. Pierwszym szczytem, kt鏎y zdobyli鄉y by豉 Tokarnia (778 m). Spod szczytu roztaczaj si wspania貫 widoki na okoliczne pasma g鏎skie. Nast瘼nie zeszli鄉y do nieistniej帷ej ju miejscowo軼i Przybysz闚 ,w okolicach kt鏎ej znajduje si znany stok narciarski w Karlikowie. Kolejnym wybitnym szczytem, na kt鏎y wspinali鄉y si by Kamie (717 m) z charakterystycznymi wychodniami skalnymi piaskowca. Po kr鏒kim postoju wyruszyli鄉y w stron schroniska PTTK w Koma鎍zy. Szlak prowadzi przez Wahalowski Wierch, z kt鏎ego rozpo軼iera si bardzo 豉dna panorama na Pasmo Graniczne. Zeszli鄉y do Koma鎍zy, gdzie ju czeka na nas autokar. Niestety planowane w drodze powrotnej ognisko nie odby這 si z powodu ju p騧nej pory.
      Do Zaczernia wr鏂ili鄉y na godzin 19:30. By to kolejny udany rajd. Miejmy nadzieje, 瞠 nast瘼nym razem pogoda b璠zie r闚nie 豉skawa dla nas, a atmosfera rajdu r闚nie dobra.

Tomasz Ch豉nda

Wpis do ksi捫eczki GOT