Aktualno軼i

Samorz康 Szkolny

Szkolne Ko這 Caritas

Historia Szko造

Nakarm g這dne dziecko - wejd na stron www.Pajacyk.pl

Cergowa Piotru

trasa: Zaczernie - Domaradz - Dukla - Cergowa 716m - Zawadka Rymanowska - Piotru 728m - Stasiane - Zaczernie

Dnia 25 pa寮ziernika 2008 roku odby si ju drugi w tym roku szkolnym rajd szkolnego ko豉 PTTK. Celem naszej w璠r闚ki by豉 g鏎a Cergowa (716 m) oraz Piotru (728 m). Zbi鏎ka odby豉 si przed szko陰 o godzinie 6.00. W czasie wycieczki opiekowali si nami: p. Marcin Kowalski, p. Zenobia Twardzik oraz p. Ewa Pospieszil. Podczas podr騜y autokarem zatrzymali鄉y si, aby zwiedzi drewniany gotycki ko軼i馧 w Domaradzu. Nast瘼nie przejechali鄉y autokarem do Dukli sk康 wyruszyli鄉y zdobywa Cergow. Ta g鏎a da豉 si nam we znaki z powodu bardzo stromego podej軼ia, lecz my niestrudzenie d捫yli鄉y do celu. Ze szczytu zeszli鄉y do miejscowo軼i Zawadka Rymanowska gdzie zwiedzili鄉y cerkiew greckokatolick. Pan Marcin po raz kolejny udowodni nam swoj obszern wiedz opowiadaj帷 o zwyczajach i kulturze wschodu. Nast瘼nym szczytem do zdobycia by Piotru, kt鏎y nie sprawi nam na szcz窷cie tyle trudno軼i co poprzedni. Pogoda by豉 mglista, deszczowa i by這 bardzo wilgotno. We znaki da這 si nam b這to, lecz w豉郾ie dla tego by這 bardzo 鄉iesznie i weso這.

Zwie鎍zeniem naszego rajdu by這 ognisko w le郾icz闚ce Stasiane nad Jasio趾, gdzie mi這 i przyjemnie sp璠zili鄉y czas. Ch這pcy zaj瘭i si znoszeniem chrustu na ognisko. Dziewcz皻a z P. Zenobi na czele popisa造 si talentem kulinarnym, przygotowuj帷 kie豚aski. Pomimo naszego zm璚zenia w drodze powrotnej w autokarze rozbrzmiewa weso造 gwar rozm闚. W Zaczerniu byli鄉y oko這 godziny 18.00. Ten rajd na pewno na d逝go zapadnie jego uczestnikom w pami璚i.

Izabela Pustelak, Aleksandra Magry

fot: Tomasz Ch豉nda, Marcin Kowalski