Pogórze Strzyżowskie

trasa: Zaczernie - Wielopole Skrzyńskie - Bardo(534m) - Brzeziny - Zaczernie

26 lutego to dzień kiedy skromna grupa najbardziej wytrwałych piechurów w trudnych zimowych warunkach wyruszyła zdobywać kolejne górskie szczyty. Tym razem wybraliśmy się na Pogórze Strzyżowskie. Z miejscowości Wielopole Skrzyńskie, czarnym szlakiem udaliśmy się w kierunku najwyższych wzniesień Pogórza Strzyżowskiego: Chełm (528m) oraz Bardo (534m). Szczyty te wraz z Klonową (525m) i innym stanowią tzw. Pasmo Klonowej Góry, które objęte jest ochroną Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Podążając nieprzetartymi, zaśnieżonymi szlakami zdobyliśmy Chełm następnie Bardo, skąd zielonym szlakiem zeszliśmy do Brzezin. W miejscowości tej zwiedziliśmy drewniany kościół pw. św. Mikołaja. Następnie wróciliśmy do Zaczernia.