Chwaniów

18 października 2014 r.

trasa: Zaczernie - Dynów - Roztoka - Truszowskie (677m) - Jureczkowa - Zaczernie

Wczesnym rankiem 18 października 2014r. wyruszyliśmy na kolejny rajd. Tym razem skierowaliśmy się w Góry Sanocko-Turczańskie - pasmo Chwaniów. Po drodze wstąpiliśmy do karczmy "Pod Semaforem" na gorącą herbatkę i pyszne proziaki z masłem czosnkowym. Po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy do Roztoki. Tu zaczęła się nasza wędrówka. Zaczęliśmy maszerować najpierw drogą żwirową potem polną i weszliśmy w las. W lesie było bardzo mokro i błotnisto, niebo zachmurzone ale mimo to szło się nam dość szybko i dzieciom humory dopisywały. Opuściliśmy czerwony szlak i weszliśmy na żółto czarny szlak Dobrego Wojaka Szwejka. Niestety szlak był bardzo słabo oznakowany i co chwilę musieliśmy się zatrzymywać i go szukać. Przez pewien czas szliśmy rezerwatem przyrody "Nad Trzciańcem". Koło południa wyszliśmy z lasu na łąkę, zaświeciło słoneczko i mogliśmy podziwiać piękne jesienne kolory. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej pasmem Chwaniowa i dotarliśmy do najwyższego miejsca dzisiejszego rajdu Truszowskie (677m). Dalej wędrowaliśmy przez las, napotykały nas różne pułapki w postaci długich pędów jeżyn, które owijały się wokół nóg oraz śliskich liści na których niejeden rajdowiec się wyłożył. Skróciliśmy trasę i zamiast do Liskowatego przez Brańcową zeszliśmy do Jureczkowej. Schodząc weszliśmy na ścieżkę przyrodniczą "Drzewa podworskiego parku w Jureczkowej" i mogliśmy podziwiać piękne okazy starych lip. Po oczyszczeniu naszych butów z błota wsiedliśmy do busa i udaliśmy się w drogę powrotną/bb do Zaczernia. Miło i aktywnie spędziliśmy tę sobotę. Do zobaczenia na następnym rajdzie.