Do Szufnarowej

4 lutego 2017 r.

trasa: Zaczernie - Strzyżów - Łętownia - Niewodna - Szufnarowa - Zaczernie

4 lutego 2017 roku wczesnym rankiem członkowie szkolnego koła PTTK wyruszyli na kolejny zimowy rajd na Pogórze Strzyżowskie. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Łętowni koło Strzyżowa, poruszaliśmy się w kierunku Grodziska maszerując po zasypanym w śniegu szlaku, podziwiając piękne leśne krajobrazy. Po drodze minęliśmy miejscowość Niewodna. Dalej kierowaliśmy się do Szufnarowej. Nasz szlak przebiegał przez pola , łąki i lasy. Kiedy dotarliśmy do Szufnarowej zwiedziliśmy bardzo ciekawe Muzeum Parafialne przy Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej utworzone przez wcześniejszego proboszcza ks. Bronisława Domino w 1996 roku. Ekspozycje przedstawiały izbę wiejskiej chaty, przedmioty codziennego użytku, klasę szkolną, salę rzemiosła oraz sakralną. Mimo tego, że trasa liczyła aż 18 kilometrów, trochę zmęczeni, ale pełni dobrego humoru wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Zapraszamy na kolejne rajdy.