Szkolna Droga Krzyżowa 2015 - Kalwaria Pacławska

20 marca 2015 r.

trasa: Zaczernie - Bircza - Posada Rybotycka - Kalwaria Pacławska - Arłamów - Zaczernie

W piątek, 20 marca 2015 roku czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami:ks. Robertem Karasiem, panią Zenobią Twardzik i panem Marcinem Kowalskim - szkolnym opiekunem PTTKu udali się na coroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w terenie. Tradycja tego nabożeństwa w naszej szkole sięga już kilku lat i jest połączona z liturgicznym okresem Wielkiego Postu.

TegorocznaDroga Krzyżowa odprawiona została w przepięknej scenerii kalwaryjskich dróżek na Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Uczestnicy wyprawy zgromadzili się przy I stacji Drogi Krzyżowej, skąd wyruszyli w drogę rozważając kolejne stacje. Nabożeństwu temu przewodniczył ks. Robert, a wyznaczeni pątnicy przy każdej stacji odczytywali przygotowane wcześniej rozważania, które zachęcały do rachunku sumienia z naszych codziennych zachowań i postaw.

Po zakończonym nabożeństwie wszyscy udali się w dalszą pieszą wędrówkę przez góry,lasy ipola, aby podziwiać piękno przyrody i pozmagać się z samym sobą. Cała trasa liczyła ok. 16 km i zakończyła się w Arłamowie.

Cała wyprawa zakończyła się szczęśliwie. Wszyscy w dobrych humorach i w lekkim zmęczeniu powrócili do swoich domów, pełni nadziei, że wspomnienia z tak owocnie przeżytego dnia pozostaną jak najdłużej w naszej pamięci.