Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd Szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

 Klub Europejski

 Język polski

 Język angielski

 Rada Rodziców

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

 

Szkolna Droga Krzyżowa 2015 - Kalwaria Pacławska

20 marca 2015 r.

trasa: Zaczernie - Bircza - Posada Rybotycka - Kalwaria Pacławska - Arłamów - Zaczernie

 

W piątek, 20 marca 2015 roku czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami:ks. Robertem Karasiem, panią Zenobią Twardzik i panem Marcinem Kowalskim - szkolnym opiekunem PTTKu udali się na coroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w terenie. Tradycja tego nabożeństwa w naszej szkole sięga już kilku lat i jest połączona z liturgicznym okresem Wielkiego Postu.

TegorocznaDroga Krzyżowa odprawiona została w przepięknej scenerii kalwaryjskich dróżek na Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Uczestnicy wyprawy zgromadzili się przy I stacji Drogi Krzyżowej, skąd wyruszyli w drogę rozważając kolejne stacje. Nabożeństwu temu przewodniczył ks. Robert, a wyznaczeni pątnicy przy każdej stacji odczytywali przygotowane wcześniej rozważania, które zachęcały do rachunku sumienia z naszych codziennych zachowań i postaw.

Po zakończonym nabożeństwie wszyscy udali się w dalszą pieszą wędrówkę przez góry,lasy ipola, aby podziwiać piękno przyrody i pozmagać się z samym sobą. Cała trasa liczyła ok. 16 km i zakończyła się w Arłamowie.

Cała wyprawa zakończyła się szczęśliwie. Wszyscy w dobrych humorach i w lekkim zmęczeniu powrócili do swoich domów, pełni nadziei, że wspomnienia z tak owocnie przeżytego dnia pozostaną jak najdłużej w naszej pamięci.

 

 

Wpis do książeczki GOT

 

 
Copyright 2006-2015 Zespół Szkół w Zaczerniu