Beskid Dukielski

trasa: Zaczernie - Dukla - Chyrowa - Zaczernie

30 stycznia 2012 roku w pierwszy dzień ferii zimowych, wyruszyliśmy w Beskid Niski. Naszym celem był dokładnie Beskid Dukielski położony na północ od Przełęczy Dukielskiej. Pomimo przeraźliwych mrozów niemal wszyscy uczestnicy stawili się bladym świtem na miejscu zbiórki.

Autokarem dotarliśmy do Dukli, skąd szlakiem żółtym wyruszyliśmy w góry. Naszym celem było dotarcie do szlaku czerwonego przez masyw Chyrowej (694m). Bardzo niska temperatura oraz zalegający śnieg na nieprzetartym szlaku były dla nas nie lada wyzwaniem. Jednak wszelkie trudności rekompensowało piękne słońce, które towarzyszyło nam przez cały dzień. Po dotarciu do szlaku czerwonego ruszyliśmy nim w kierunku zachodnim do miejscowości Chyrowa. Przebijając się przez duży śnieg dotarliśmy do miejsca, gdzie czekał na nas autokar. Ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Zmęczeni i nieco zmarznięci już snuliśmy plany na kolejny wspólny wyjazd w góry.