Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd Szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

 Klub Europejski

 Język polski

 Język angielski

 Rada Rodziców

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

 

Iwonicz Zdrój - Dukla

2 kwietnia 2016 r.

trasa: Zaczernie - Iwonicz Zdrój - Cergowa (716m) - Dukla - Zaczernie

 

W sobotę 2 kwietnia wyruszyliśmy z Zaczernia do Iwonicza Zdroju. Po dotarciu na miejsce zatrzymaliśmy się na chwilę na centralnym deptaku uzdrowiska aby podziwiać charakterystyczne budowle pijalni i domów wypoczynkowych. Następnie wyruszyliśmy w góry. Pierwszym znaczącym wzniesieniem na naszym szlaku była góra Żabia. Z tego wzniesienia mieliśmy możliwość zobaczyć czekająca na nas Cergową i rozpościerającą się na horyzoncie Duklę - ostateczny cel naszej wędrówki.

Z perspektywy Żabiej mającej 549 m, Cergowa (716 m) wydawała się bardzo wysoka i odległa. Szlak który wybraliśmy prowadził bardzo stromym zboczem góry, tym większa była nasza radość i duma gdy wreszcie stanęliśmy na szczycie. Podczas naszej wędrówki grzbietem Cergowej towarzyszył nam zapach czosnku niedźwiedziego który pokrywał ją gęstym zielonym kobiercem. Schodząc z Cergowej zatrzymaliśmy się na krótki postój przy Złotej Studzience -źródełku związanym ze świętym Janem z Dukli.

Po zejściu do Dukli, zatrzymaliśmy się na rynku miasteczka a potem przeszliśmy do kościoła pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny budowla ta pochodzi z 1764 i jest utrzymana w stylu rokokowym.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Zaczernia

 

Wpis do książeczki GOT

 

 
Copyright 2006-2016 Zespół Szkół w Zaczerniu