Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd Szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

 Klub Europejski

 Język polski

 Język angielski

 Rada Rodziców

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

 

Rajd Wiosenny: Kalwaria Pacławska

trasy:

27 kwietnia 2013

Zaczernie - Dynów - Dubiecko - Piątkowa Ruska - Jawornik Ruski - Bircza - Posada Rybotycka - Kopystańka (541m) - Rybotycze - Leszczyny - Połoninki Kalwaryjskie - Kalwaria Pacławska

28 kwietnia 2013

Kalwaria Pacławska - Koniusz - Szybenica (496m) - Helicha (420m) - Przemyśl - Zaczernie

 

Pogórze Przemyskie to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Postanowiliśmy się o tym przekonać wyruszając na Rajd Wiosenny z bazą w Kalwarii Pacławskiej. W dniach 27 - 28 kwietnia grupa zapalonych wędrowców penetrowała nieodkryte łąki i lasy pogórza.

W trakcie przejazdu busem zwiedziliśmy cerkwie w Piątkowej Ruskiej, Jaworniku Ruskim oraz Lipie. Wędrówkę rozpoczęliśmy od murowanej cerkwi w Posadzie Rybotyckiej p.w. Św. Onufrego z XIV wieku. Jest to najstarsza zachowana cerkiew obronna w Polsce. Wędrując czerwonym szlakiem dotarliśmy na szczyt Kopystańki (544m) - najwyższy szczyt Pogórza przemyskiego. Ze szczytu rozpościera się przepiękna panorama. Po krótkim odpoczynku połączonym z podziwianiem widoków rozpoczęliśmy zejście żółtym szlakiem do Rybotycz. Tam czas na lody i chwile wytchnienia w cieniu. Z Rybotycz busem przejechaliśmy do miejscowości Leszczyny, skąd powędrowaliśmy na Przełęcz Pod Kiczerą, a następnie niebieskim szlakiem ku Kalwarii Pacławskiej. Niebieski szlak biegnie przez Połoninki Kalwaryjskie z pięknymi panoramami na okolice. Mocno zmęczeni wędrówką i słońcem dotarliśmy do Domu Pielgrzyma na Kalwarii, gdzie mieliśmy nasz nocleg. Po zakwaterowaniu, orzeźwiającym prysznicu i obiadokolacji udaliśmy się na wieżę widokową umiejscowioną tuż obok klasztoru. Dodatkową atrakcją tego dnia było odsłuchanie historii klasztoru oraz krótka wycieczka z latarkami po Połoninkach Kalwaryjskich.

Drugi dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a późnij śniadaniem. Spakowani wyruszyliśmy naszym busem w kierunku miejscowości Koniusza, skąd rozpoczęliśmy wędrówkę niebieskim szlakiem. Po wyjściu na Szybenicę (496m)rozpostarł się przed nami bardzo ładny widok na południe. Zrobiliśmy tam krótki postój, aby nacieszyć się ostatnią panoramą widokową tego dnia. Następnie niebieskim szlakiem, a pod koniec wędrówki czerwonym, dotarliśmy na przedmieścia Przemyśla. Już pod końcu wędrówki "złapała" nas burza, która mocno nas zmoczyła. W busie poprzebieraliśmy się w suche ubrania i rozpoczęliśmy powrót do domu.

 

 

Wpis do książeczki GOT

 

 
Copyright 2006-2013 Zespół Szkół w Zaczerniu