Przeworska Kolej Wąskotorowa

trasa: Rzeszów - Przeworsk - Dynów - Przeworsk - Rzeszów

11czerwca miała miejsce dość nietypowa jak dla naszego koła wyprawa, niebyła to wycieczka piesza, lecz kolejowa. Postanowiliśmy wybrać się za przejażdżkę Przeworską Koleją Wąskotorową. To malownicza linia wąskotorowa, biegnąca z Przeworska do Dynowa. Budowa 46 kilometrowego odcinka zakończyła się w 1904 roku. Zbiórka uczestników wycieczki miała miejsce w Rzeszowie na stacji PKP Rzeszów Główny. Odjazd pociągu do Przeworska o 6.19. Po kilkudziesięciu minutach jazdy byliśmy już w Przeworsku, kupiliśmy bilety na kolejkę i mogliśmy się udać na krótki spacer po mieście. Zwiedziliśmy Ratusz, kościół i klasztor OO. Bernardynów pw. św. Barbary oraz Bazylikę kolegiacką Ducha Świętego (Bożogrobców) z kaplicą Bożego Grobu. Odjazd kolejki miał miejsce o godzinie 9.00. Zajęliśmy miejsca w wagonach odkrytych, aby pełniej poznać smak jazdy kolejką oraz bliżej obcować z otaczającą nas w trakcie przejazdu przyrodą. Na trasie przejazdu mijaliśmy kolejne miejscowości oraz dużą atrakcję- tunel o długości 602m w miejscowości Szklary. Do Dynowa dotarliśmy o 11.45, tu blisko trzygodzinna przerwa na pieczenie kiełbasek i zwiedzanie zabytkowego taboru kolejowego. Po tym dość długim odpoczynku ruszyliśmy kolejką w drogę powrotną do Przeworska. Na miejscu byliśmy o 17.10, szybki przemarsz na dworzec PKP i dalej do Rzeszowa. Wycieczka pełna atrakcji i niezapomnianych przeżyć zakończyła się w Rzeszowie na stacji Rzeszów Główny o 18.00, skąd każdy bezpiecznie dotarł do domu.