Aktualno軼i

Samorz康 Szkolny

Szkolne Ko這 Caritas

Historia Szko造

Nakarm g這dne dziecko - wejd na stron www.Pajacyk.pl

Magura W徠kowska

trasa: Zaczernie - Wi郾iowa - Warzyce - Folusz - Zaczernie

Dnia 20 wrze郾ia 2008 r odby si pierwszy w tym roku szkolnym rajd szkolnego ko豉 PTTK. Tym razem naszym celem by Beskid Niski i szczyty Kornuty, W徠kowa oraz Rezerwat Kornuty. Na wyjazd zdecydowa這 tylko 15 os鏏, inni pewnie wystraszyli si panuj帷ej nieprzyjemnej aury. Jako opiekunowie pojechali pan Marcin Kowalski, pani Zenobia Twardzik i pani Ewa Pospieszil.

Zbi鏎ka uczestnik闚 wyznaczona by豉 na 6.00 przed nasz szko陰. Stamt康 te wyjechali鄉y w stron naszego pierwszego przystanku-pa豉cu w Wi郾iowej. Mieli鄉y tam okazj podziwia XVII -wieczny pa豉c Mycielskich, park dworski z grobem psa Freda oraz neoroma雟k kaplic pa豉cow. Nast瘼n miejscowo軼i, kt鏎 odwiedzili鄉y by造 Warzyce, gdzie zwiedzili鄉y staro篡tne kurhany, oraz cmentarz ofiar nazizmu z II wojny 鈍iatowej.

Kiedy dojechali鄉y do miejsca wyj軼ia na szlak, aura jeszcze bardziej si pogorszy豉. Dla nas nie by這 to jednak przeszkod i po chwili wyruszyli鄉y na tras. Ju na samym pocz徠ku mieli鄉y problem z wej軼iem na szlak, poniewa wezbrane wody K這potnicy zala造 jedyne przej軼ie na drug stron potoku. Ale nic nam nie straszne, kiedy jest pan Marcin. Tak瞠 tym razem jego instynkt tropiciela przyda si nam. Aby omin望 potok pow璠rowali鄉y w g鏎, gdzie by on w御ki, a p騧niej po jego przekroczeniu bez wi瘯szego problemu trafili鄉y na szlak. Z uwagi na deszcz, zalegaj帷e b這to i g瘰t mg喚, warunki na trasie nie by造 najlepsze. Mimo tego wszyscy doszli do rezerwatu Kornuty a nast瘼nie Magury.

Kiedy dotarli鄉y na Magur W徠kowsk, pozosta這 nam ju tylko wr鏂i si do naszego busa. W drodze powrotnej czeka豉 nas jednak nie lada przygoda. K這poty zn闚 sprawi豉 nam K這potnica (jak wida nazwa bardzo adekwatna do charakterku tego potoczku). Tym razem ju w 瘸den spos鏏 nie da這 si go obej嗆. Przy przeprawie wp豉w pomocna okaza豉 si ga陰, kt鏎 wcze郾iej uci瘭i鄉y. Pokonuj帷 rzeczk, do鈍iadczyli鄉y ma貫go survivalu i mogli鄉y si poczu jak prawdziwi traperzy. Gdy ju wszyscy bezpiecznie znale幢i si po drugiej stronie potoku, udali鄉y si na ciep造 posi貫k w pobliskim barze rybnym, stamt康 te wyruszyli鄉y w drog powrotn do domu.

Do Zaczernia dojechali鄉y na godzin 18.00. Wszyscy wr鏂ili cali zdrowi i co najwa積iejsze zadowoleni.

Tomasz Ch豉nda