Mała i Wielka Rawka

5 listopada 2016 r.

trasa: Zaczernie - Sanok - Lutowiska - Przełęcz Wyżniańska - Mała Rawka (1272 m) - Lesko - Zaczernie

O 6 rano 5 listopada rozpoczęła się nasza kolejna wyprawa w Bieszczady. Tym razem naszym celem była Mała i Wielka Rawka. Pogoda typowo jesienna z lekkim zachmurzeniem. Koło godziny 9 dojechaliśmy na Przełęcz Wyżniańską. Mieliśmy kilka minut na przygotowanie się do wyjścia w góry. Zadowoleni i uśmiechnięci ruszyliśmy w trasę. W miarę pokonywania wysokości jesień zaczęła zamieniać się w zimę. Zaczął pojawiać się śnieg, dla naszych dzieci to była wielka frajda, mogły porzucać się śnieżkami i poprzewracać. W typowych warunkach zimowych dotarliśmy na szczyt Małej Rawki. Przywitał nas silny wiatr z drobinami śniegu. Pan Marcin podjął decyzję, że z powodu trudnych warunków atmosferycznych nie idziemy dalej tylko wracamy z powrotem. Było bardzo ślisko i niektórzy część drogi pokonali zjeżdżając na tyłku. Część dorosłych, która uczestniczyła w naszej wycieczce postanowiła pójść dalej i zdobyła Wielką Rawkę. Wszyscy spotkaliśmy się na przełęczy i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pan Marcin zabrał nas do Słodkiego Domku w Lesku była to rekompensata za skrócenie wycieczki. Mamy nadzieję, że uda się nam w niedługim czasie przejść całą Rawkę. Do zobaczenia na najbliższej wyprawie czyli 10 grudnia.

WIDEORELACJA