Pasmo Olchowieckie

trasa: Zaczernie - Sanok - Bykowce - Granicka (575m) - Słonny Wierch - Liszna - Orli Kamień - Sanok - Zaczernie

2 lutego odbył się rajd zimowy. Tym razem dodatkową atrakcją była możliwość maszerowania w rakietach śnieżnych. Pomimo niewielkiej ilości śniegu wielu uczestników wyprawy zakosztowało smaku przedzierania się przez zaspy z wykorzystaniem tego sprzętu. Celem naszego rakietowego wypadu były Góry Sanocko-Turczańskie, a dokładnie Pasmo Olchowieckie i zachodnia część Gór Słonnych.

Wyjazd miał miejsce tradycyjnie wczesnym rankiem. Przejazd przez Sanok do miejscowości Bykowce. Tutaj zakończyła się część autokarowa, a zaczęła wędrówka piesza. Po otrzymaniu potwierdzenia wyprawy w postaci pieczątek do GOT i wyposażeniu w rakiety wyruszyliśmy na szlak. Za znakami zielonymi na Pasmo Olchowieckie dotarliśmy do Dużego Kamienia, a potem na Granicką (575 m). Dalej już w rakietach do Olchowca i na Słonny Wierch, gdzie dotarliśmy do czerwonych znaków. Następnie już czerwonym szlakiem maszerowaliśmy w kierunku Lisznej i dalej na Orli Kamień. To właśnie dotarcie do tej wychodni piaskowca okazała się najtrudniejszym odcinkiem naszej trasy. Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do Sanoka, gdzie czekał na nas już autokar. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów wyczekując już kolejnego wyjazdu.