Powitanie Wiosny 2016

19 marca 2016 r.

trasa: Rzeszów - Szklary - Dylągówka - Rzeszów

Tym razem 19 marca 2016r. nasze SKKT nr 3 wybrało się na wycieczkę zorganizowaną przez Terenowe Koło PTTK nr 32 z cyklu "Powitanie wiosny". Wybraliśmy sobie trasę pieszą, która wiodła od Szklar przez Kamieniec do Dylągówki. Przejście nie sprawiało nam trudności, było trochę mokro szczególnie w lesie. Pogoda nam dopisała było słonecznie i wiał lekki wiatr. Trasa liczyła około 10 km, przeszliśmy ją w 3 godz. Wiosenna impreza kończyła się w "Boskiej Dolinie" w Dylągówce. Czekała tam na grupy dzieci gorąca herbata i kiełbaski z rusztu. Po poczęstunku zwiedziliśmy stadninę koni i każda chętna osoba mogła przejechać się na koniu. Główną atrakcją tej imprezy był konkurs marzann(miały być wykonane z materiałów naturalnych i ekologicznych). Jurorzy mieli duży problem bo wszystkie marzanny były ładne i oryginalne, dlatego nie wybrano najładniejszych tylko wszystkie otrzymały wyróżnienia, a każda szkolna grupa dzieci dostała piłkę. W powitaniu wiosny uczestniczyło ponad 450 dzieci wraz z opiekunami więc było to bardzo duże logistyczne przedsięwzięcie. Zadowolone i uśmiechnięte dzieci wróciły autokarem do Rzeszowa gdzie zostały odebrane przez rodziców. Może w przyszłym roku także weźmiemy udział w takiej wycieczce.

Zenobia Twardzik