Rajd Przemysko - Bachórski

18 lutego 2017 r.

trasa: Zaczernie - Bachórz - Laskówka - Witryłówka - Drohobyczka - Zaczernie

W sobotę 18 lutego po godzinie szóstej wyjechaliśmy spod szkoły w Zaczerniu, przejechaliśmy przez Rzeszów, Tyczyn i Hartę by zatrzymać się na postój w Bachórzu. Skorzystaliśmy z gościnności karczmy "Pod Semaforem" mieszczącej się przy stacji kolejki wąskotorowej Przeworsk - Dynów. Po postoju wystarczająco długim aby wszyscy mieli możliwość skosztowania proziaków z masłem czosnkowym, kierowca podwiózł nas na miejsce w którym kończy się zielony szlak turystyczny Przemyśl - Bachórz.

Dalszą drogę przeszliśmy pieszo wyszukując w terenie zielonego oznakowania. Przez większą część trasy którą wędrowaliśmy pokrywał się z niebieskim szlakiem prowadzącym z Rzeszowa do Grybowa. Podczas tej wędrówki dopisało nam szczęście i nie padał deszcz lecz zalegający mokry śnieg i błoto dały się we znaki. Warunki terenowe zmusiły nas do skrócenia trasy i po przejściu z Bachórza, przez Laskówkę w Witryłówce opuściliśmy zielony szlak i zeszliśmy do Drohobyczki.

W drodze powrotnej znowu zatrzymaliśmy się "Pod Semaforem", a następnie już bez postojów przez Rzeszów dojechaliśmy do Zaczernia.