Aktualno軼i

Samorz康 Szkolny

Szkolne Ko這 Caritas

Historia Szko造

Nakarm g這dne dziecko - wejd na stron www.Pajacyk.pl

Na Przymiarki

trasa: Zaczernie - Iwonicz Zdr鎩 - Ba逝cianka - Przymiarki - Ryman闚 Zdr鎩 - Iwonicz Zdr鎩 - Zaczernie

31 pa寮ziernika 2009 roku z Zaczernia busem wyruszyli鄉y na rajd. Naszym celem by Iwonicz Zdr鎩, miejscowo嗆 uzdrowiskowa z kt鏎ej wyruszyli鄉y na szlak. Pierwszym przystankiem by pi瘯ny widokowo grzbiet Przymiarek i Kopy z panoram Beskidu Niskiego i Pog鏎zy.

Po zej軼iu do wsi Ba逝cianka mogli鄉y obejrze drewnian cerkiew greckokatolick pw Za郾i璚ia Bogurodzicy z XVII wieku (obecnie w trakcie kapitalnego remontu). Nast瘼nie wr鏂ili鄉y na szczyt Kopy zwany Patryj.

Po godzinnej w璠r闚ce dotarli鄉y do Rymanowa Zdroju, gdzie degustowali鄉y miejscowe wody mineralne.

Przez Ryman闚 Zdr鎩 p造nie rzeka Tabor, kt鏎a w dolnym biegu nosi nazw Morawa, a nast瘼nie uchodzi do Wis這ka.

Jako drog powrotn do Iwonicza obrali鄉y czerwony szlak. Id帷 szlakiem zdobyli鄉y szczyty Mogi豉 (606m npm) oraz Sucha G鏎a (603m npm). Nasza w璠r闚ka zako鎍zy豉 si w Iwoniczu Zdr鎩. Tu tak jak i w Romanowie zatrzymali鄉y si w pijalni w鏚.

Zm璚zeni ale zadowoleni wr鏂ili鄉y do domu.

Lucjan Maciej

Wpis do ksi捫eczki GOT