Aktualno軼i

Samorz康 Szkolny

Szkolne Ko這 Caritas

Historia Szko造

Nakarm g這dne dziecko - wejd na stron www.Pajacyk.pl

Wzg鏎za Rymanowskie

trasa: Zaczernie - Hacz闚 - Mymo - Wis這czek - Wo速uszowa - Ryman闚 Zdr鎩 - Ryman闚 - Zaczernie

Dnia 24 stycznia 2009r odby si czwarty w tym roku szkolnym rajd SKKT PTTK nr.3.Tym razem wyruszyli鄉y w Beskid Niski, a dok豉dnej na Wzg鏎za Rymanowskie. Zbi鏎ka uczestnik闚 odby豉 si tradycyjnie o 6 rano przed nasz szko陰, tak瞠 sk豉d opiekun闚 pozosta taki sam, czyli pan Marcin Kowalski, pani Zenobia Twardzik i pani Ewa Pospieszil.
     Po sprawdzeniu obecno軼i udali鄉y si naszym busem w stron pierwszego przystanku: pi瘯nego ko軼io豉 z XV w. w Haczowie. Jest to najwi瘯szy i jeden z najstarszych drewnianych ko軼io堯w w ca貫j Europie. Nast瘼nie udali鄉y si do miejscowo軼i Mymo ko這 Beska, gdzie przeszli鄉y zielonym szlakiem bardzo malowniczy prze這m rzeki Wis這k zwany "Jarem Wis這ka". Mogli鄉y tam
obserwowa odkryt budow geologiczn Beskidu tzw. "flisz karpacki". Z miejscowo軼i Mymo dojechali鄉y do miejsca wyj軼ia na tras- osada Wis這czek. Pocz徠kowo mieli鄉y problemy z przekroczeniem rw帷ego potoku (Wis這czek), ale jednak dzi瘯i naszemu sprytowi uda這 si znale潭 przepraw i mogli鄉y zacz望 nasz w璠r闚k do przystanku docelowego, czyli Rymanowa Zdroju.
     Na trasie pogoda nas nie rozpieszcza豉, gdy by豉 ona bardzo kapry郾a. Momentami musieli鄉y tak瞠 pokonywa strome podej軼ia, wielu z nas zaliczy這 wtedy "gleb", ale na szcz窷cie w ca這軼i dotarli鄉y do Rymanowa Zdroju.
    Gdy tam dotarli鄉y chcieli鄉y skosztowa w鏚 mineralnych z pobliskiej pijalni, lecz by豉 ona zamkni皻a (otwarta jest tylko w sezonie letnim).Po spacerze alejami uzdrowiskowymi, pod namow m這dszych uczestnik闚 rajdu udali鄉y si na pizze do najbli窺zej restauracji. W naszych planach by豉 jeszcze w璠r闚ka do Iwonicza Zdroju, jednak z powodu braku czasu, kiepskiej pogody i zm璚zenia m這dszych uczestnik闚 zako鎍zyli鄉y nasz w璠r闚k w Rymanowie Zdroju. Ostatnim punktem rajdu by這 zwiedzanie Rymanowa. Odwiedzili鄉y kirkut Rymanowski, synagog, ko軼i馧 parafialny oraz wdrapali鄉y si na wzniesienie Kalwaria g鏎uj帷e nad Rymanowem.
    Droga powrotna do Zaczernia min窸a bez zak堯ce, mimo wyczerpania uczestnik闚 w busie jak zwykle panowa radosny gwar. Miejmy nadziej, 瞠 na nast瘼nym rajdzie pogoda nie b璠zie nam p豉ta figli i uczestnicy b璠 mieli wi璚ej si na w璠r闚k.

Tomasz Ch豉nda