Pogórze Dynowskie przez Suchą Górę

trasa: Rzeszów - Prządki - Czarnorzeki - Sucha Góra - Węglówka - Bonarówka - Strzyżów- Rzeszów

Ostatni rajd w tym roku szkolnym odbył się 12 czerwca. Tym razem wybraliśmy się na Pogórze Dynowskie. Zbiórka miała miejsce w Rzeszowie na placu obok kościoła Bernardynów. Busem przejechaliśmy do miejsca startu. Wędrówkę rozpoczęliśmy od rezerwatu Prządki, a następnie czarnym szlakiem zeszliśmy do miejscowości Czarnorzeki, skąd udaliśmy się na najwyższy szczyt pogórza - Suchą Górę (585m). Na szczycie znajduje się wieża radiowo-telewizyjna o wysokości 116m. Oddana do użytku została w sierpniu 1962 roku. Po zdobyciu szczytu zeszliśmy do miejscowości Węglówka, z której rozpoczęliśmy wdrapywanie na pasmo Czarny Dział z dwoma szczytami: Kiczora (516m) oraz Kiczora Mała (479m). Tutaj czarny szlak kończy się, doprowadzając nas do zielonego, którym powędrowaliśmy w kierunku miejscowości Bonarówka, w której to zwiedziliśmy drewnianą cerkiew (1841r.). Obecnie kościół rzymskokatolicki. Z Bonarówki przez Pasmo Brzeżanki udaliśmy się do Strzyżowa. Po krótkim odpoczynku zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy autobusem do Rzeszowa.