Szlak Papieski Zagórz-Chryszczata cz1

22 kwietnia 2014 r.

trasa: Zaczernie - Sanok - Zagórz - Tarnawa Górna - Kalnica - Zaczernie

22 kwietnia 2014roku wczesnym rankiem wyruszyliśmy na kolejny rajd, tym razem było nas tylko 21 osób. Nasza trasa wiodła szlakiem papieskim. Bieszczady były szczególnie drogie i bliskie sercu papieża Jana Pawła II, często wędrował po tych terenach, dlatego 3 maja 2007r. został otwarty Szlak Papieski w Bieszczadach. Nasze wędrowanie rozpoczęliśmy w Tarnawie Górnej, przechodząc przez las zatrzymaliśmy się przy mogile pomordowanych przez Niemców 115 bojowników w 1940 roku. Wędrując przez las dotarliśmy do naszego pierwszego szczytu Gruszki (583m). Piękna, słoneczna łąka zachęciła nas do odpoczynku i zjedzenia śniadania. Wzmocnieni i napojeni powędrowaliśmy otwartym terenem do następnego szczytu Miarki (523m), rozciągał się z niego piękny widok Bieszczad. Pan Marcin Kowalski zainteresowanych zapoznał z panoramą widocznych wzniesień. Pogoda nam dopisała ,słońce grzało mocno, więc z przyjemnością weszliśmy w cienisty i chłodny las. Trasa było trochę błotnista i mokra i niektórzy uczestnicy rajdu trochę się ubłocili. Wiatr przywiał nam ciemne chmury i pokropił nas deszczyk. Dotarliśmy do trzeciego szczytu Choceń (619m) z wiatą do odpoczynku i pięknym punktem widokowym. Mogliśmy kolejny raz podziwiać wspaniałe widoki Bieszczad. Nasi turyści byli już trochę zmęczeni, dlatego ominęliśmy ostatni szczyt Gabrów Wierch i udaliśmy się prosto do czekającego na nas busa. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni z wędrówki. W nagrodę zatrzymaliśmy się w Sanoku w McDonaldzie. Do zobaczenia na następnej wędrówce.