W Krainie Bobrów

7 maja 2016 r.

trasa: Zaczernie - Uherce Mineralne - Wysoki Garb (456m) - Orelec - Rubeń (481m) - Koziniec (521m) - Myczkowce - Zaczernie

Jak zwykle wyjechaliśmy spod szkoły w Zaczerniu około godziny 6.00. Jadąc kierowaliśmy się na Sanok i Lesko. Z autobusu wysiedliśmy w Uhercach Mineralnych, miejscowości której początki sięgają XV wieku. Po wyjściu z miejscowości skierowaliśmy się ku potokowi Olszanka którego koryto uformowało niewielki wodospad - pomnik przyrody "Wodospad na potoku Olszanka". Dalej nasza droga wiodła terenami należącymi do rezerwatu przyrody 'Bobry w Uhercach". Niestety nie udało nam się zaobserwować tych sympatycznych zwierząt choć często znajdowaliśmy ślady ich działalności. Pierwszym wzniesieniem które zdobyliśmy podczas tej wycieczki był Wysoki Garb (456m), wbrew swojej nazwie okazał się najniższym ze zdobytych tej soboty szczytów. Po przekroczeniu w miejscowości Orelec drogi prowadzącej z Leska do Soliny wspięliśmy się na Rubeń (481m) i Koziniec (521m). Wycieczkę zakończyliśmy w Myczkowcach. Oczekując na przyjazd naszego autobusu spacerowaliśmy po zaporze i wpatrywaliśmy się w wody jeziora Myczkowieckiego.