W dolinie Wisłoka

trasa: Zaczernie - Miejsce Piastowe - Rymanów - Puławy Górne - Dział (665m) - Darów - Surowica - Polany Surowiczne - Wernejówka - Puławy Dolne - Zaczernie

10 kwietnia odbył się rajd "W dolinie Wisłoka". Wzięły w nim udział grupy z Zaczernia, Łąki, i Rzeszowa. Autobusem przez Miejsce Piastowe i Rymanów dotarliśmy do Puław Górnych. Trasa naszego przemarszu prowadziła zielonym szlakiem z Puław Górnych, przez Dział ( 665 m ) do nieistniejącej obecnie wsi Darów gdzie był dłuższy postój. Wczesna wiosna i niewykształcona w pełni roślinność pozwoliła nam na odkrycie fundamentów cerkwi, a obok znajduje się zniszczony cmentarz. Po przekroczeniu mostu na Wisłoku zeszliśmy ze szlaku i na przełaj kierowaliśmy się w kierunku Polan Surowicznych. Część grupy postanowiła zrobić sobie przerwę nad potokiem, ci którzy zdecydowali się ruszyć dalej mieli możliwość podziwiania min. ruin dzwonnicy z XVIII w., oraz czynnej w sezonie letnim " Chałupy Elektryków" - bazy studenckiej Politechniki Warszawskiej. Z powodu późnej pory musieliśmy dokonać zmian w marszrucie i zrezygnowaliśmy z wejścia na górę Polańską.

Podczas wycieczki kilkakrotnie musieliśmy przekroczyć strumienie i dwa razy w bród przekroczyć Wisłok, mimo przemoczonego obuwia zadowoleni wsiedliśmy do oczekującego na nas w Puławach Dolnych autobusu. Dodatkową przyjemność z wędrówki mieliśmy dzięki wspaniałej pogodzie. Po raz kolejny przekonaliśmy się jak piękna jest wiosna w Beskidzie Niskim i zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy do domów.