Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd Szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

 Klub Europejski

 Język polski

 Język angielski

 Rada Rodziców

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

 

W dolinie Wisłoka

trasa: Zaczernie - Miejsce Piastowe - Rymanów - Puławy Górne - Dział (665m) - Darów - Surowica - Polany Surowiczne - Wernejówka - Puławy Dolne - Zaczernie

 

10 kwietnia odbył się rajd "W dolinie Wisłoka". Wzięły w nim udział grupy z Zaczernia, Łąki, i Rzeszowa. Autobusem przez Miejsce Piastowe i Rymanów dotarliśmy do Puław Górnych. Trasa naszego przemarszu prowadziła zielonym szlakiem z Puław Górnych, przez Dział ( 665 m ) do nieistniejącej obecnie wsi Darów gdzie był dłuższy postój. Wczesna wiosna i niewykształcona w pełni roślinność pozwoliła nam na odkrycie fundamentów cerkwi, a obok znajduje się zniszczony cmentarz. Po przekroczeniu mostu na Wisłoku zeszliśmy ze szlaku i na przełaj kierowaliśmy się w kierunku Polan Surowicznych. Część grupy postanowiła zrobić sobie przerwę nad potokiem, ci którzy zdecydowali się ruszyć dalej mieli możliwość podziwiania min. ruin dzwonnicy z XVIII w., oraz czynnej w sezonie letnim " Chałupy Elektryków" - bazy studenckiej Politechniki Warszawskiej. Z powodu późnej pory musieliśmy dokonać zmian w marszrucie i zrezygnowaliśmy z wejścia na górę Polańską.

Podczas wycieczki kilkakrotnie musieliśmy przekroczyć strumienie i dwa razy w bród przekroczyć Wisłok, mimo przemoczonego obuwia zadowoleni wsiedliśmy do oczekującego na nas w Puławach Dolnych autobusu. Dodatkową przyjemność z wędrówki mieliśmy dzięki wspaniałej pogodzie. Po raz kolejny przekonaliśmy się jak piękna jest wiosna w Beskidzie Niskim i zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy do domów.

 

 

Wpis do książeczki GOT


 
Copyright 2006-2012 Zespół Szkół w Zaczerniu