Wzgórza Rymanowskie

09 listopada 2013 r.

trasa: Zaczernie - Wisłoczek - Rymanów Zdrój - Iwonicz Zdrój - Zaczernie

9 listopada wyruszyliśmy na kolejną górską wędrówkę. Nasza bardzo liczna grupa zapalonych turystów udała się wczesnym rankiem autokarem w kierunku Barwinka. Dojechaliśmy do Wisłoczka. Znajduje się tu studencka baza turystyczna zlokalizowana w bardzo urokliwym miejscu, nad potokiem płynącym w głębokiej dolinie. Po przygotowaniu się do trasy, zaopatrzeniu się w książeczki GOT wyruszyliśmy czerwonym szlakiem do Rymanowa Zdroju. Wędrowaliśmy przez łąki i las. Było pochmurno i mglisto, więc nie mogliśmy podziwiać   pięknych widoków. Przechodziliśmy przez nieistniejącą już wieś Wołtuszową (o tym że była tam wieś świadczą drzewa owocowe i ruiny ziemnych piwniczek). Na dłuższy postój zatrzymaliśmy się w Rymanowie Zdroju. Mogliśmy spróbować wód mineralnych, które mają właściwości lecznicze. Mają one dość specyficzny smak i zapach, nie wszystkim one smakowały. Po zakupie straganowych pamiątek udaliśmy się w kierunku Iwonicza Zdroju. Trasa była dość krótka ,płaska trochę błotnista jedynym urozmaiceniem było przechodzenie przez małe potoczki. Ostatnim punktem naszej wędrówki był Iwonicz Zdrój. Byliśmy tu już wcześniej. Jako miejscowość uzdrowiskowa słynie z wód mineralnych. Odwiedziliśmy piękną pijalnię, spróbowaliśmy wód mineralnych, pospacerowaliśmy po deptaku. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy do Zaczernia.