Aktualności

 Patron szkloły

  Dyrekcja

  Nauczyciele

 Dokumenty szkoły

 

 Kontakt

 Galeria

 Uczniowie

 Plany lekcji

 Kalendarz szkolny

 SKKT PTTK Nr3

 Chemia

 Zajęcia pozalekcyjne

 Sport

 Samorząd Szkolny

 Szkolne Koło Caritas

 Dzieje Zaczernia

 Historia Szkoły

 Klub Europejski

 Język polski

 Język angielski

 Rada Rodziców

Google

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Dziecko w sieci

 

 

Nowy Żmigród - Chyrowa

28 marca 2015 r.

trasa: Zaczernie - Jasło - Załęże - Osiek Jasielski - Nowy Żmigród - Grzywacka - Chyrowa - Zaczernie

 

W sobotę 28 marca 2015 r. o godzinie 6.00 wyruszyliśmy na kolejna wycieczkę w Beskid Niski. Naszym celem był Nowy Żmigród skąd mieliśmy rozpocząć wędrówkę. Po drodze zatrzymaliśmy się w Załężu pod Jasłem i Osieku Jasielskim w obu tych miejscowościach zwiedzaliśmy drewniane kościoły. Świątynia w Załężu pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela pochodzi z 1760 roku, wzniesiona jest z drzewa modrzewiowego i ozdobiona jest polichromiami wykonanymi przez ucznia Jana Matejki. W kościele jest obecnie przeprowadzany remont mający na celu zachować ten cenny zabytek. W niedalekim Osieku Jasielskim zwiedziliśmy pochodzący z około 1419 roku kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Budowla posiada wyjątkową dla architektury drewnianej konstrukcje bazylikową.

Po dotarciu do Nowego Żmigrodu zielonym szlakiem ruszyliśmy na Górę Grzywacką. Z powodu deszczu i niskich chmur nie mogliśmy skorzystać ze znajdującej się na szczycie platformy widokowej stanowiącej część krzyża milenijnego. Pogoda uniemożliwiła nam podziwianie rozpościerającej się ze szczytu panoramy na wzniesienia Beskidu Niskiego. Po krótkiej przerwie weszliśmy na czerwony szlak który przez Łysą Górę i Polanę doprowadził nas do Chyrowej. Wykorzystaliśmy fakt, że poprawiła się pogoda i na zakończenie przeszliśmy pod znajdującą się w dolinie Iwielki cerkiew Opieki Bogarodzicy.

Prawie przez całą wędrówkę na szlaku towarzyszyło nam błoto i deszcz lecz mimo to wróciliśmy do domów zadowoleni i gotowi na kolejne przygody.

 

 

 

Wpis do książeczki GOT

 

 
Copyright 2006-2015 Zespół Szkół w Zaczerniu