Źródła Wiaru

trasa: Zaczernie - Dynów - Jureczkowa - Brańcowa (677m) - Liskowate - Zaczernie

2 kwietnia, w poświąteczny wtorek wyruszyliśmy w góry, aby cieszyć się życiem. Tym razem w Góry Sanocko-Turczańskie w Pasmo Chwaniowa, do źródeł rzeki Wiaru. Ma ona długość około 70 kilometrów i w Przemyślu wpada do Sanu. Źródła znajdują się na stokach Brańcowej (677m). I to właśnie ta Góra była naszym głównym celem.

Zbiórka wczesnym rankiem i wyjazd w kierunku Dynowa, Birczy i dalej do Jureczkowej. To stąd ruszyliśmy na szlak. Pomimo, że to już początek kwietnia nie stwierdziliśmy oznak nadejścia wiosny. Warunki w górach były zimowe. Śnieg zalegał na całej trasie nawet do 50 centymetrów. Na nieprzetartym szlaku fragmentami było dość ciężko, lecz wszystkie trudności na trasie rekompensowała nam piękna słoneczna pogoda. Po pewnym czasie brnięcia w śniegu dotarliśmy w okolice szczytu Brańcowej, a niektórzy wyszli na samą kulminację. Po chwili przerwy pod szczytem rozpoczęliśmy schodzenie do miejscowości Liskowate, gdzie zwiedziliśmy drewnianą cerkiew z XIX wieku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Bachórzu "Pod Semaforem". Późnym popołudniem zmęczeni, ale zadowoleni z obcowania z naturą wróciliśmy do naszych domów.